Showbiz

Prezantuesja e Sky Sports mahnitëse gjatë pushimeve, “The Sun” përzgjedh Sindy Marina mes komplimenteve të kolegëve

Shkruar nga Liberale

Gazetarja britaniko-nigeriane Anita Nneka ka organizuar mbulimin e Premier League në Sky dhe CBS Sports në Amerikë.

Por pas përfundimit të sezonit 2022/23, asaj iu desh pak kohë për të shkuar me pushime. The Sun i ka dedkikuar një artikull, ku është përfshirë edhe gazetarja shqiptare, Sindy Marina, e cila njihet edhe si partnerja e djalit të ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli.

Ajo  ndau një imazh në Instagramin e saj ku shfaqej e veshur me bikini në një pishinë nën rrezet e diellit.

Anita mori një mori reagimesh pozitive ndaj imazhit – të cilin e postoi për 20 mijë ndjekësit e saj.

Sun shkruan se prezantuesja tjetër televizive Cindy Marina, Miss Albania Universe, u përgjigj: "Ok, dukesh e mrekullueshme".

Ish- lojtarja angleze e kriketit Ebony Rainford-Brent shtoi gjithashtu reagimin e saj, duke thënë: "Shkëlqyeshëm".

Ndërkohë, prezantuesja e Wolves , Gemma Frith u përgjigj: "Omg kjo është ajo ku shkuam në para-sezonin verën e kaluar!Dukesh e mrekullueshme."

Përveçse një prezantuese e suksesshme sportive, Anita ka qenë edhe një zë i spikatur në diskutimet rreth endometriozës.

E diagnostikuar me këtë gjendje në të 20-at e saj, ajo foli për betejën vitin e kaluar, duke thënë: "Mos lejoni që një mjek t'ju thotë se kjo është normale.

“Shtyjeni për të parë një specialist, një gjinekolog dhe më pas nëse keni endometriozë, bëni një test rezervë ovarian pas operacionit tuaj të parë. Ne nuk na mësohen këto gjëra. Dhe edhe nëse nuk i keni, kaq shumë gra kanë probleme të mbeten shtatzënë. Ne nuk e dimë pse, nuk e di pse." /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH