Aktualitet

Presidenti Meta takon në 16:00 ministrin e Jashtëm italian

Shkruar nga Liberale
Presidenti Meta takon në 16:00 ministrin e Jashtëm italian

Pas takimeve me kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio do të takohet në orën 16:00 me presidentin Ilir Meta.

"Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta takohet ne ora 16:00 me Ministrin e Jashtëm të Italisë z.Luigi Di Maio.

Ftohen mediat për plane dhe foto!", njofton presidenca.

Ministri i Jashtëm italian vjen në Shqipëri në një kohë të vështirë pas tërmetit të 26 nëntorit. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH