Globi

Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro shtrohet me urgjencë në spital

Shkruar nga Liberale
Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro shtrohet me urgjencë në spital

Brazil-Presidenti brazilian Jair Bolsonaro është shtruar me urgjencë në spital, pas një problemi me zorrët, sipas asaj që raportojnë mediat lokale.

Bolsonaro është dërguar në spitalin Vila Nova Star të San Paolos.

Jair Bolsonaro është në pushtet që prej vitit 2019 dhe është 66 vjeç.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH