Aktualitet

Premtimi i Ramës për rritjen e pagës minimale, ja si reagon Basha

Shkruar nga Liberale
Premtimi i Ramës për rritjen e pagës minimale, ja si reagon Basha

Kryedemokrati, Lulzim Basha komentoi deklaratën që bëri sot kryeministri Edi Rama, ku tha se do të rriste pagën minimale.

“Kollaj është që të thuash; “do rris pagën minimale”. Por ato kontributet shtesë kush do i paguaj?! Nëse ju do të keni kosto shtesë, mbi kostot shtesë, ju s’do merrni dot njerëz në punë. Ulja me 8% e kontributeve shoqërore i jep përgjigje kësaj. Këtu fitojnë të tri palët, qytetari, sipërmarrja dhe shteti.”, tha Basha. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH