Aktualitet

Pranuan paratë e biznesmenit, sa vite burg rrezikojnë 3 gjyqtarët

               Publikuar në : 14:23 - 11/09/19 LP

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon dënimin me nga 3.5 vite burg të gjyqtarëve të gjykatës së Durrësit, Kliton Spahiu e Petraq Dhimitri dhe 3 vite për Petrit Çenon, ndërsa për biznesmenin Namik Sadiku kërkohet 2 vite burg.

Në rast dënimi do të aplikohet ulja me 1/3 pasi ky proces është zhvilluar me gjykim të shkurtuar.

Tre gjyqtarët u hetuan pasi panë ndeshjen jashtë vendit me lekët e biznesmenit që kishin palë në gjyq./Gazeta Liberale

(Visited 166 times, 1 visits today)

Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *