Aktualitet

"Pranga" dy inspektorëve të korruptuar të "rrugores" në Lushnje

Shkruar nga Liberale
"Pranga" dy inspektorëve të korruptuar të

Tre efektivë të policisë rrugore të Lushnjës janë pezulluar nga detyra për shkak se rezultonin të përfshirë në korrupsion.

Po ashtu gjykata ka në në masë detyrim paraqitje për dy shtetas, të cilët ka kryer veprën e korrupsionit ndaj personave që ushtrojnë profesion publik.

– Inspektor H.T., i dyshuar për kryerjen e veprës penale të “Korrupsionit pasiv nga persona që ushtrojnë funksione publike”, parashikuar nga neni 259 i Kodit Penal.

– Inspektor B.H., i dyshuar për kryerjen e veprës penale të “Korrupsionit pasiv nga persona që ushtrojnë funksione publike”, parashikuar nga neni 259 i Kodit Penal.

Gjithashtu, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lushnje ka vendosur caktimin si masë sigurimi personal “Detyrim për t’u paraqitur në policinë gjyqësore” ndaj shtetasit P. T., i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

Në kuadër të këtij procedimi penal, nuk është ekzekutuar vendimi i kësaj Gjykate mbi caktimin si masë sigurimi personal “Detyrimi për t’u paraqitur në policinë gjyqësore”, ndaj shtetasit E.SH., i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”, pasi ky shtetas nuk gjendet në vendbanim dhe rezulton të ketë dalë nga territori i Republikës së Shqipërisë,” thuhet në njoftim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH