Aktualitet

Pranga 47-vjeçares, në kërkim djali, çfarë u zbulua në banesën e tyre

Shkruar nga Liberale
Pranga 47-vjeçares, në kërkim djali, çfarë u zbulua

Policia e Krujës në bashkëpunim me SHÇBA-në, në kuadër të operacionit policor antidrogë i koduar “Noja”, ka vënë në pranga një grua 47-vjeçare dhe ka shpallur në kërkim djalin e saj.

Gjatë kontrollit në banesën e tyre, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 16 kg lëndë narkotike, e dyshuar si Cannabis sativa.

Njoftimi i policisë

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, në bashkëpunim me SHÇBA-në në DVP Durrës, pas informacioneve të grumbulluara se në një banesë, në fshatin Nuaj kishte lëndë narkotike organizuan dhe zhvilluan operacionin policor të koduar “Noja”.

Si rezultat i operacionit u arrestua në flagrancë shtetasja:

D. M., 47 vjeçe, banuese në Krujë dhe u shpall në kërkim djali i saj shtetasi C. M., 27 vjeç.

Gjithashtu u procedua penalisht në gjendje të lirë edhe shtetasi Xh. M., 73 vjeç, banues në Krujë.

Gjatë kontrollit në banesën e tyre, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 16 kg lëndë narkotike, e dyshuar si Cannabis sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, e kryer në bashkëpunim./Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH