Aktualitet

Pranga 22-vjeçarit në Rinas, tentoi të korruptonte policinë

Shkruar nga Liberale
Pranga 22-vjeçarit në Rinas, tentoi të korruptonte

Policia Kufitare e Rinasit ka arrestuar një 22-vjeçar, pasi tentoi të korruptojë punonjësit e policisë, me qëllim lejimin për të udhëtuar drejt vendeve të BE-së.

Në pranga përfundoi shtetasi me iniciale R. A., banues në Elbasan.

Kapja e tij u bë pasi gjatë kontrollit të dokumentacionit dhe intervisitimit për qëllimin e udhëtimit në vendet e BE-së, i riu, duke qenë se nuk justifikonte qëllimin e lëvizjes dhe nuk plotësonte kushtet për të udhëtuar në hapësirën Schengen, i ka ofruar punonjësit 50 euro, për ta lejuar që të vijonte udhëtimin.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH