Aktualitet

Prag tragjedie në Himarë! Gomonia mes turistëve

Shkruar nga Liberale
Prag tragjedie në Himarë! Gomonia mes turistëve

Një gomone është bllokuar në Jalë të Himarës. Policia e Shtetit deklaron se gomonia “lundroi ishte jashtë perimetrit të përcaktuar dhe rrezikoi jetën e pushuesve”. Për këtë arsye është bllokuar gomonia dhe ndëshkuar poseduesi me inicialet I. B. me një milionë lekë gjobë.

Kontrollet vijojnë në të gjithë hapësirën ujore të vendit. Sot janë bllokuar po ashtu 10 gomone dhe jetski të tjera nga veriu në jug.

Qëllimi është përsëritja e asaj që ndodhi vitin e kaluar, tragjedisë në Potam ku një ish-shef policie u fut në breg me skaf dhe përplasi për vdekje një 7-vjeçare që po luante me të atin.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH