Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Postbllok holandez

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Postbllok holandez

Holanda ka dalë me qëndrimin zyrtar, sipas të cilit nuk do të mbështesë mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare Shqipëri-BE nëse më parë nuk plotësohen disa kushte.

Dokumenti i Qeverisë holandeze është dorëzuar në Parlamentin vendas për miratim. Sipas këtij dokumenti, mbështetet hapja e negociatave për Maqedoninë e Veriut, por i njëjti proces vlerësohet i parakohshëm për Shqipërinë.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH