Aktualitet

Portin e Durrësit ia dorëzoi Alabarit, Rama kthen sytë nga Porto Romano

Shkruar nga Liberale
Portin e Durrësit ia dorëzoi Alabarit, Rama kthen sytë nga Porto

Dy ditë pasi vulosi përfundimisht koncesionin për portin e Durrësit, qeveria ka nisur punën për ndërtimin e projektit në Porto Romano. Kryeministri Edi Rama u shpreh se porti tregtar në Porto Romano do të jetë një nga veprat më strategjike për Shqipërinë e për rajonin.

Ky është një prezantim shpjegues me përfaqësues të një numri të madh kompanish dhe institucionesh financiare ndërkombëtare të interesuara për ndërtimin e portit tregtar në Porto Romano që do të jetë një nga veprat më strategjike për Shqipërinë e për rajonin. Një projekt që ka zgjuar një interes të madh dhe që jemi të vendosur për ta jetësuar” tha Rama.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH