Aktualitet

Pollo-Ramës për Teatrin: E vrava njerin natën, por nuk do të rri...

Shkruar nga Liberale
Pollo-Ramës për Teatrin: E vrava njerin natën, por nuk do të

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin në Kuvend se Teatri i Vjetër mund të ndërtohet sipas projektit origjinal dhe jo atij të papërfunduar për ta bërë diku tjetër.

Rama thotë se godina e re do të bëhet vetëm për fëmijët dhe mësuesit e tyre për të mësuar art, pikturë, muzikë apo dhe historinë e Tiranës.

Sakaq ka reaguar edhe demokrati, Genc Pollo ka reaguar sa i përket këtij lajmi që Rama dha.

"E vrava njerin natën por nuk do të rri pa i ngritur nje bust diku një ditë!!

???", shkruan Genc Pollo. /Gazeta Liberale

https://twitter.com/gencpollo/status/1263446785403600896?s=21

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH