Aktualitet

Policia shpëton 2 turistet nga Tunizia që humbën në Valbonë

Shkruar nga Liberale
Policia shpëton 2 turistet nga Tunizia që humbën në

Policia e Tropojës ka shpëtuar dy turiste nga Tunizia. Ato kishin humbur në zonën e Valbonës, një nga lokalitetet me të njohura të turizmit malor shqiptar.

Dy gratë, 41 dhe 46 vjeçe, të cilat po eksploronin zonave, por kanë humbur sensin e orientimit, duke përfunduar në zona gjithmonë më të thella dhe me terren të vështirë, e quajtur “Qafa e Valbonës”.

Turistet fatmirësisht kanë arritur të komunikojnë me forcat e rendit dhe pas tre orësh kanë arritur t’i shpëtojnë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH