Aktualitet

Policia zbardh detaje nga shpërthimi me tritol në Shkodër

Shkruar nga Liberale
Policia zbardh detaje nga shpërthimi me tritol në Shkodër

Policia e Shkodrës ka dhënë detaje rreth shpërthimit me tritol në një lokal në Shkodër.

"Rreth orës 05:50 të mëngjesit të sotëm, shtetasi F. K., 65 vjeç, banues në lagjen “Skënderbeg”, Shkodër, ka njoftuar se kur ka shkuar për të hapur biznesin e tij (bar-kafe), ka konstatuar të thyer xhamin e derës të këtij biznesi", njofton policia.

Sipas policisë, nga veprimet paraprake të kryera nga grupi hetimor, dyshohet se para derës së këtij lokali, është hedhur një sasi e vogël lënde plasëse (amonit malor i prodhuar në mënyrë artizanale).

Grupi hetimor, në bashkëpunim me Prokurorinë, vijon punën në vendngjarje me qëllim zbardhjen e rrethanave të kësaj ngjarje, si dhe për identifikimin e kapjen e autorit/ëve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH