Aktualitet

Policia iu merr patentat 9 shoferëve, çfarë zbuluan radarët në Sauk

               Publikuar në : 08:48 - 15/12/19 liberale

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet gjatë natës së djeshme për të evidentuar shkelësit dhe rritur sigurinë në rrugë.

Sipas njoftimit të Policisë, në aksin rrugor Sauk-Teg janë pezulluar 9 patenta për tejkalim shpejtësie. Radari ka zbuluar shoferë që lëviznin me shpejtësi nga 147 km/orë deri në 162 km/orë.

“Shijoni fundjavën e mos fluturoni 🛫të arrini aksidentin 🚑apo të dorëzoni patentën.
Prej orës 20.00 të mbrëmjes e deri tani 9 patenta të pezulluara për shpejtësi që varionte nga 147 km/h deri në 162 km/h, matur me radar.
Respektoni rregullat e qarkullimit rrugor që destinacioni juaj të jetë i sigurt e ju të shkoni bashkë me patentën tek familja🏡, ajo ka nevojë për ju.
#Mos🛫✈porqarkullome kujdesne🛣 #MosPerdor🚙NenEfektin🥃 #RespektoKufizimeteShpejtesise📸”, apelon policia Rrugore.

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back