Aktualitet

Policia greke zbulon laborator të përpunimit të kokainës dhe heroinës në Patra, në pranga shqiptari

Shkruar nga Liberale
Policia greke zbulon laborator të përpunimit të kokainës dhe

Policia greke ka zbuluar një laborator të përpunimit të kokainës e heroinës në Patra. Operacioni në një banesë në Rio dhe në zonë pyjore në Panagopula.

Gjatë operacionit është arrestuar edhe një shtetas shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur. Autoritetet kanë sekuestruar 5 kg heroinë dhe 1 kg kokainë.

Nga sasia e sekuestruar, nëse do të hidhej në treg, shqiptari do të fitonte rreth 168 mijë euro, ndërkohë operacioni është duke vijuar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH