Ndërkombëtare

Policia greke aksion në ujërat e Kretës, shpëtohen 37 emigrantë

               Publikuar në : 18:56 - 23/07/21 liberale

Policia greke na ndërmarrë një operacion për shpëtimin e emigratëve në bregdetin e Kretës.

Gjatë gjithë operacionit, anijet tregtare lundruese injoruan thirrjet e fregatave turke dhe vepruan në përputhje me udhëzimet e EKSED.

Një total prej 37 personash u shpëtuan nga 45 pasagjerët, sipas të shpëtuarve, nga të cilët 32 zbarkuan në Ierapetra nga anija tregtare me flamur Maltez “ARAL” dhe 5 në Karpathos nga një helikopter SUPER PUMA.

Hetimet janë duke vazhduar nga anijet tregtare.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back