Globi

Policia britanike: Ja kombësia e 39 viktimave që u gjetën në kamion

Shkruar nga Liberale
Policia britanike: Ja kombësia e 39 viktimave që u gjetën në

Ditën e djeshme u gjetën të pajetë 39 persona në një kamion në Essex në Britani, ndërkohë sot policia britkanike ka zbuluar kombësinë viktimave.

Sipas Mirror, viktimat janë të nacionalitetit kinez, ndërsa nuk dihet ende se çfarë ka ndodhur.

Por hetuesit britanikë po përpiqen të zbulojnë itinerarin dhe se si viktimat përfunduan në trajlerin frigorifer duke humbur jetën.

Policia ka ndaluar deri tani shoferin e kamionit, një 25-vjeçar irlandez./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH