Aktualitet

Policia ‘blindon’ Unazën e Re, teksa banorët protestojnë paqësisht

Shkruar nga Liberale
Policia ‘blindon’ Unazën e Re, teksa banorët

Banorët e Unazës së Re kanë dalë sërish në protestë ditën e sotme. Por ndryshe nga herët e tjera, sot kanë zbarkuar në Unazë të Re forca të shumta policie.

Banorët, shumica e të cilëve kanë qenë gra dhe fëmijë, kanë protestuar paqësisht për mos shembjen e banesave dhe bizneseve të tyre.

Kujtojmë gjatë këtyre ditëve janë arrestuar 6 banorë protestues, 3 prej të cilëve kanë mbetur në qeli./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1092660,1092658,1092659,1092661"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH