Showbiz

Polemikat për Festivalin, reagon drejtori i RTSH: Vendimi i jurisë...

Shkruar nga Liberale
Polemikat për Festivalin, reagon drejtori i RTSH: Vendimi i jurisë...

Festivali i 58 i RTSH u shoqërua me polemika të shumta sidomos pas zgjedhjes së fitueses, ku trofeun e rrëmbeu Arilena Ara. Kriika të shumta ka pasur për jurinë, në p1%rbërjen e së cilës ishin5 anëtarë, ndërsa u tha se 2 anëtaret shqiptare u shtuan me vonesë dhe se organizatoret e Festivalit nuk kishin dijeni.

I pyetur nga "Panorama", drejtori i Përgjithshëm i Festivalit, Thoma Gëllçi ka thënë se do të bëhet një analizë për Festivalin, e ciula do të jetë e hapur për publikun dhe mediat.

"Siç është ne traditen e Rtsh, së shpejti do të zhvillohet analiza e festivalit që do te jete e hapur per shtypin dhe publikun. Debatet jane te natyrshme ndersa vendimi i jurise eshte i pavarur dhe padiskutueshem", ka thënë ai./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH