Aktualitet

Po vjen dimri, paralajmërohet dëbora e parë dhe rënie temperaturash

Shkruar nga Liberale
Po vjen dimri, paralajmërohet dëbora e parë dhe rënie

Meteo Ballkan” njofton për rënien e borës në Kredarica të Sllovenisë dhe Platko të Kroacisë.

“Bjeshkët kanë lartësi shumë të lartë mbi det”, shkruan “Meteo Ballkan”, krahas fotografive të publikuara, ndërsa në zonat më të ulëta në tërë rajonin e Ballkanit pritet të ketë reshje rajonale dhe ulje të temperaturave.

Borë është paralajmëruar se do të bjerë edhe në viset malore në Alpet e vendit tonë.

Pas verës së tejzgjatur me kalimin e ditëve të javës nga rënia e dëborës temperaturat do të bien ndjeshëm dhe vjeshta do të mbërrijë ndonëse me vonesë, për t’i lënë përfundimisht vend dimrit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-3 gradë, e ato maksimalet deri në 12 gradë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH