Aktualitet

Plotësimi i Kushtetueses/ KLP: Ja kush mund të aplikojë

               Publikuar në : 14:30 - 06/10/20 liberale

Sot Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka dalë me një deklaratë zyrtare lidhur me mundësinë e rikthimit në sistem të prokurorëve, pas përfundimit të mandatit si Gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese.

KLP-ja inkurajon të gjithë prokurorët që kanë kaluar procesin e vettingut dhe janë rikonfirmuar në detyrë të aplikojnë për të ushtruar detyrën e gjyqtarit në Gjykatën Kushtetuese me qëllim plotësimin e kësaj gjykate.

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back