Globi

Plazhet mbushen me kokainë, kap vlerën e 60 milionë eurove

Shkruar nga Liberale
Plazhet mbushen me kokainë, kap vlerën e 60 milionë eurove

Dallgët e detit kanë nxjerrë në javët e fundit në brigjet franceze rreth 760 kg kokainë. Ajo ka qenë e ndarë në pako dhe kap vlerën mbi 60 milionë euro.

Policia ka nisur një hetim për të zbuluar origjinën e drogës. Nga ana tjetër, ajo iu ka bërë thirrje banorëve të zonës, që të njoftojnë nëse gjejnë pako.

Kjo për shkak se sipas tyre kokaina ka pastërti shumë të veçantë dhe mund të ishte e rrezikshme nëse përdorej prej tyre./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1102293,1102291,1102292,1102294,1102295,1102296"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH