Aktualitet

Platforma/ Meta: Që Rama gënjen nuk është më lajm as për të huajt

Shkruar nga Liberale
Platforma/ Meta: Që Rama gënjen nuk është më lajm as

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama i cili pak më parë tha se se nuk kishte marrë asnjë projekt-platformë ashtu sikurse pretendonte kreu i shtetit.

"Që Platforma për Integrimin Europian (Non Paper) i është paraqitur Ambasadores së SHBA që më 8 prill 2020 është FAKT.

Që Rama GËNJEN nuk është më lajm as për të huajt.", thotë Meta.

Ndërkohë Rama shkruante në "Twitter": "Presidenti nuk më ka dorëzuar asnjë platformë, por jam gati të ulem në çdo moment me të, me opozitën brenda/jashtëparlamentare e me partnerët e Reformës në Drejtësi, që t’i vëmë pikat mbi “i” të gjitha pikave të të gjitha palëve në shqip/anglisht, se teatri ra, iku e na la? Jemi në prag të miratimit të Planit të Veprimit për Negociatat në Këshillin Kombëtar të Integrimit, s’ka rast më të mirë që Presidenti, Opozita, Institucionet e Drejtësisë, Partnerët Ndërkombëtarë për Drejtësinë dhe Integrimin, të mblidhen URGJENT në një tryezë me karta të hapura. Presidenti t’i lerë apelet natën për 20 burra e ditën për 11 pika! Opozita t’i lerë ultimatumet trupore e sharjet fëminore! Të dy bashkë ta lenë teatrin e mbledhjeve të komitetit të shpëtimit, se Shqipëria, parlamenti, qeveria, s’kanë kohë të luajnë “e ka kush e ka” dezhurnin?". /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH