Aktualitet

Platforma kundër KÇK/ Rama: Gati më 25 nëntor, do e ndajë Parlamentin

               Publikuar në : 11:42 - 15/11/19 liberale

Ashtu siç e ka paralajmëruar më herët, kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit ka folur sërish për ligjin special kundër të ashtuquajturit grupi “kap ça të kapësh” në drejtësi.

Rama ka thënë se platforma apo përgatitet dhe do t’i prezantohet do të prezantohet më 25 nëntor, që sipas tij do të ndajë parlamentin në dy grupe.

Nuk është më çështje muajsh, por ditësh. Më 25 nëntor do i prezantoj publikut këtë platformë. Kjo platformë do të jetë sfida e këtij Kuvendit dhe do e ndajë këtë sallë në ata që janë gati dhe në ata që nuk janë gati”, tha Rama./Gazeta Liberale

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back