Aktualitet

“Plas sherri” në Kuvend/ Hysi-Hajdarit: Mua gishtin mos ma ngri!

               Publikuar në : 12:36 - 22/10/20 liberale

Një debat të nxehur ka pasur mes nënkryetares së Kuvendit, Vasilika Hysit dhe deputetes Rudina Hajdari në Kuvend ditën e sotme.

Debati në Kuvend:

Rudina Hajdari: Dua dhe 3 minuta për procedurë, se e keni dhënë shpesh fjalën për procedura

Vasilika Hysi: Znj.Hajdari ne flasim për Diasporën, ju flisni për temë tjetër. Mund të regjistroheni për çështje tjetër.

Rudina Hajdari: Të lutem mos më ndërpre fjalën.

Vasilika Hysi: Po vijove me me mungesë etike do të çoj në Komision të Etikës. Mua gishtin mos ma ngri, dhe mos folë pa edukatë, se je zonjë. E para respekto rregulloren, respekto pozicionin e drejtuesit, se je nënë dhe grua.

Rudina Hajdari: Të lutem të thashë.

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back