Aktualitet

Plas sherri mes policisë dhe banorëve të Laknasit

               Publikuar në : 15:28 - 05/10/19 liberale

Në Laknas ende vazhdon konflikti mes policisë dhe banorëve të zonës të cilët janë ngritur në një protestë për mbrojtën e zonës së pyllëzuar në afërsi të banesave të tyre.

Ata nuk lejojnë që firma të ndërhyjë për të bërë shpyllëzimin e zonës për të ndertuar një thertore.

“S’keni për të parë ditë me sy, Nuk do ju lejojmë ore. Mos shtyni ore. E mbyte atë zonjën ore. Largohuni“, këto janë disa nga thirrjet e banoreve.

Ndërkohë, gjatë konfliktit një grua ka humbur ndjenjat, ndërsa një tjetër është transportuar drejt spitalit./Gazeta Liberale

 

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back