Aktualitet

Plane për një fëmijë tjetër? Blendi Fevziu përgjigjet para priftit

Shkruar nga Liberale
Plane për një fëmijë tjetër? Blendi Fevziu

Prifti Terziu i ka treguar gazetarit Blendi Fevziu, ritualin e ndezjes së qirinjve teksa vizitoi Manastirin “Fjetja e Shën Mërisë”. Gjatë vizitës në këtë manastir, gazetari zbuloi dhe një detaj nga jeta personale e tij.

Pjesë nga biseda: 

Blendi Fevziu: Ky është vendi ku ndizen qirinjtë?

Prifti Jani Terziu: Po, qiriu i parë i takon Jezu Krishtit.

Blendi Fevziu: Duhet ndezur tek kandili?

Prifti Jan Terzi: Po, ai është 24 orë i pa fikur, me përjashtim të ndonjë aksidenti. I dyti është për Shën Mërinë. I treti është për ju personalisht. I katërti është për bashkëshorten. Unë nuk e di sa fëmijë keni…

Blendi Fevziu: 2 vajza. Për të dyja do t’i ndez të dyja njëkohësisht.

Prifti Jani Terziu: Nëse keni dëshirë edhe për një djalë, urdhëro dhe të tretin.

Blendi Fevziu: Jo, jo… Jam mirë me 2 vajza.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH