Aktualitet

Plagosi me armë zjarri të riun, arrestohet 36-vjeçari në Kavajë

Shkruar nga Liberale
Plagosi me armë zjarri të riun, arrestohet 36-vjeçari në

Një 36-vjeçar, i shpallur në kërkim për tentativë vrasje ka rënë në prangat e policisë së Kavajës.

Burime zyrtare bënë me dje se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet E.C., i cili akuzohet për veprat penale “Vrasje me paramendim” e mbetur në tentativë, e kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”.

NJOFTIMI I POLICISË

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kavajë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasin E. C, 36 vjeç, banues në Kavajë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Kavajë, i ka vendosur në mungesë masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasje me paramendim” e mbetur në tentativë, e kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”.

NGJARJA:

Ky shtetas me datë 24 maj 2020, në lagjen Nr.1, Kavajë, dyshohet se ka plagosur me armë zjarri shtetasin M. Xh, 30 vjeç. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kavajë, për veprime të mëtejshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH