Arte

Pikëlluese/ Vdes kompozitori i njohur shqiptar

Shkruar nga Liberale

Është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare kompozitori i njohur nga Fieri, Nikollaq Bulo.

Ai është kompozitori i mirënjohur i qindra këngëve për fëmijë e të rritur, popullore apo dhe qytetare.

Ai mbarte talentin dhe pasionin si një muzikant i talentuar dhe lider në qytetin myzeqar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH