Sport

Pezullohet trajneri i Aston Villas për femra, hetime për mesazhet e tij

Shkruar nga Liberale
Pezullohet trajneri i Aston Villas për femra, hetime për mesazhet e

Një tjetër histori skandali vjen nga Anglia.

Në lidhje me pezullimin e çështjes Greenwood, dje Sun njoftoi se Jack Peel, trajneri i ekipit të femrave të Aston Villas U-21 është pezulluar nga posti i tij.

Arsyeja? Mesazhe të papërshtatshme për futbollistët e tij 18, 19 dhe 20-vjeç

Sipas prokurorisë vendase, mesazhet nuk përmbajnë foto apo elemente të tjera komprometuese, por bisedat tashmë po shqyrtohen nga hetuesit.

Në detyrë që nga viti 2020, trajneri 27-vjeçar tashmë është nën hetim dhe klubi po ashtu kërkon nga federata hetime të rrepta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH