Aktualitet

Pezullohet për 6 muaj nga detyra gjyqtarja Enkeleda Kapedani

Shkruar nga Liberale
Pezullohet për 6 muaj nga detyra gjyqtarja Enkeleda Kapedani

Gjyqtarja e Elbasanit Enkeleda Kapedani është pezulluar 6 muaj nga detyra, duke marrë pagë minimale për këtë periudhë.

Masa disiplinore është marrë me marrëveshje mes Inspektorit të Lartë të Drejtësisë dhe vetë magjistrates, e cila ka pranuar përgjegjësinë morale për videot e publikuara në rrjetin social Tik Tok, nga ambientet e gjykatës së Elbasanit.

Pas publikimit të videove gjyqtarja dha dorëheqjen si zv.kryetare e Gjykatës së Elbasanit.

Hetimi disiplinor ishte urdhëruar nga kryetari i ILD-së Artur Metani për aktivitetin e gjyqtares Kapedani në rrjetin social.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH