Aktualitet

Përplasje mes naftëtarëve dhe forcave të policisë në Ballsh

               Publikuar në : 10:31 - 13/10/20 liberale

Në ditën e 14 të grevës së urisë së naftëtarët e Ballshit janë përleshur me forcat e policisë.

Naftëtarët janë grumbulluar përpara portës së Uzinës dhe thonë se do të marrin librezat e punës.

“Jemi pa bukë. Kërkojmë pronarin. Do të presim 10 minuta sa gjërat të marrin zgjidhje”, kanë thënë naftëtarët.

Uzina ruhet nga policët privatë, me të cilët naftëtarët janë përleshur./Gazeta Liberale

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back