Aktualitet

Përplasja e fortë me kamionin rezulton fatale, gruaja humb jetën në sy të djalit të saj 14-vjeçar

Shkruar nga Liberale
Përplasja e fortë me kamionin rezulton fatale, gruaja humb jetën

Ishte ora 13:30 kur nënë e bir, me një Kia Picanto, po udhëtonin përgjatë rrugës shtetërore midis Luccas dhe Marlias, në drejtim të Ponte a Moriano, kur u përplasën me kamion.

Përplasja e dhunshme shkatërroi pjesën e përparme të makinës dhe ishte fatale për Valerian, një banore e San Pietro a Vico. I plagosur lehtë ka mbetur djali 14-vjeçar që ndodhej pranë saj.

Disa kalimtarë kanë dhënë ndihmën e parë, përfshirë një infermiere që ishte nisur për në punë. Në vendngjarje, përveç karabinierëve për hetime dhe zjarrfikësve për largimin e mjeteve dhe sigurinë e rrugës, ka ndërhyrë një ambulancë nga Borgo a Mozzano.

Shpëtimi me helikopter u lajmërua gjithashtu, por gruaja nuk i mbijetoi përplasjes, ndërsa 14-vjeçari është transportuar në urgjencë i tronditur.

"Ajo ishte një person i mrekullueshëm, i jashtëzakonshëm. E aftë për t'u bashkuar gjithmonë në vendin e punës, pozitive dhe e sjellshme me të gjithë edhe në momentet më të rënda të ditës, ajo gjithmonë përballej me çdo gjë me një buzëqeshje në fytyrë. Puna me të ishte vërtet një kënaqësi", thanë kolegët e Valerias./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH