Aktualitet

Përplasen dy makina në mbrëmje, 6 të plagosur në aksident

Shkruar nga Liberale
Përplasen dy makina në mbrëmje, 6 të plagosur në

Gjashtë persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti në rrugën Elbasan – Librazhd.

Në aksin rrugor “Elbasan-Librazhd”, në fshatin Xibrakë, automjeti me drejtues shtetasin V. Ç., 67 vjeç, është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin A. A., 39 vjeç. Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar shtetasi V. Ç. dhe 4 pasagjerë që udhëtonin me të dhe, si dhe një 11-vjeçare që udhëtonte në automjetin me drejtues shtetasin A. A. Të dëmtuarit ndodhen në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën” tha policia.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH