Ndërkombëtare

Përplasen avionët në qiellin rus/ 3 të vdekur dhe 1 i plagosur

               Publikuar në : 21:29 - 08/01/21 liberale

Tre persona humbën jetën dhe një tjetër u plagos sot në një aksident ajror 63 kilometra larg qytetit Shën Petersburg.

Në njoftim thuhet se rrëzimi u shkaktua nga një përplasje me një avion tjetër “Cessna” me motor të lehtë në Leningrad, duke shtuar se avioni i dytë përfundoi me dëmtime të lehta.

Nga ministria bëjnë të ditur se avionët po kryenin fluturime stërvitore.

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back