Kryesore

Përmbytet Venecia

               Publikuar në : 14:44 - 13/11/19 liberale

Venecia po përmbytet nga batica më e madhe, ka shkaktuar dëme të parikuperueshme, uji ka hyrë nëpër banesa dhe njerzit kanë shpallur alarmin për ushqim.

Në  videon më poshtë do të shohim  se si Sheshi Shën Marku, ku gjendet bazilika, është prekur disa herë nga baticat e mëdha, meqë gjendet në një prej pjesëve më të ulëta të qytetit.

Kryetari i qytetit, Luigi Brugnaro ka përhapur thirje për ndihmë./Gazeta Liberale

 

Tags: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back