Aktualitet

Përjashtohet deputeti Edmond Spaho, i hiqet dita e punës me motivacionin: Shkaktoi zhurmë në Kuvend!

Shkruar nga Liberale
Përjashtohet deputeti Edmond Spaho, i hiqet dita e punës me

Përjashtohet nga seanca edhe deputeti i PD-së, Edmond Spaho.

Edmond Spaho u përjashtua me motivacionin se, “shkaktoi zhurmë”.

Edmond Spaho i ra bilbilit gjatë seancës dhe bllokoi foltoren e Kuvendit.

Mësohet se deputeti është gjobitur, me vlera sa dita e punës, që do të thotë se automatikisht i është hequr dita e punës.

Gjatës seancës së sotme deputetet e PD-së bllokuan foltoren që në nisje të seancës plenare.

Ermonela Felaj, në rolin e kryetares së Kuvendit, i tërhoqi vëmendja edhe deputetes Elda Hoti.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH