Aktualitet

Përjashtohen dhjetë ditë nga Kuvendi 8 deputetë demokratë

Shkruar nga Liberale
Përjashtohen dhjetë ditë nga Kuvendi 8 deputetë

Përjashtohen dhjetë ditë nga Kuvendi 8 deputetë demokratë, pasi u mblodh Komisioni i Votimit dhe Etikës.

Shtatë deputetë të Partisë Socialiste kërkuan përjashtimin e 8 deputetëve demokratë për 10 ditë nga seancat plenare.

Sipas socialistëve, deputetët demokratë kanë penguar zhvillimet në Kuvend.

Kujtojmë se përjashtim është kërkuar për; Luçiano Boçin, Albana Vokshin, Ervin Salianji, Ina Zhupën, Luan Baçin, Tritan Shehun, Gazmend Bardhi dhe Bledion Nallbati.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH