Aktualitet

Përhapje e madhe e Covid, zonat e kuqe në Shqipëri

Shkruar nga Liberale

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar hartën e përhapjes së koronavirusit në dy javët e fundit në vend.

Në këto zona rreziku bëjnë pjesë Fieri, Gjirokastra, Gramshi, Kavaja, Korça, Mallakastra, Mirdita, Përmeti, Puka, Saranda, Tepelena, Tirana dhe Tropoja.

Ja cilat janë zonat me përhapjen më të madhe të infeksionit në dy javët e fundit. Çdo qytetar mund të kontribuojë në kufizimin e përhapjes së Covid-19. Kufizo kontaktet, mbaj maskën, ruaj distancën, kujdesu për higjienën”, shkruan ministrja Manastirliu.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH