Aktualitet

Përgjimet nga policia/ Gazetarët e pyesin, ja si iu përgjigjet Meta

Shkruar nga Liberale
Përgjimet nga policia/ Gazetarët e pyesin, ja si iu përgjigjet

Presidenti Ilir Meta nuk iu përgjigj interesit të gazetarëve nëse do ta dekretojë ligjin për përgjime nga policia pa autorizimin e prokurorisë, si dhe për akuzat e tij ndaj kryeministrit Edi Rama për lobim me serbët.

“Presidenti ushtron me përgjegjësi maksimale detyrën e tij.Do të jetë këtu në çdo javë për të njohur me veprimtarinë e tij për cështje që gjykoj se opinion meriton vlerësimin e presidentit”, tha Meta. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH