Aktualitet

Përfundon takimi me Bashën, zëvendës ambasadori amerikan 60 minuta në selinë e PD

Shkruar nga Liberale
Përfundon takimi me Bashën, zëvendës ambasadori amerikan 60

Ka zgjatur rreth një orë vizita e Zëvendës ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Demian Smith në selinë e PD.

Smith ka zhvilluar një takim me kreun e PD-së Lulzim Basha. I shoqëruar nga përkthyesja zv.ambasadori ka hyrë nga dera anësore për në ambientet e brendshme të selisë së PD.

Vizita vjen pak minuta pasi në selinë e PD kanë qenë dy grupe mbështetësish të ish-kryeministrit Sali Berisha, të cilët janë hasur me dyer të mbyllura dhe nuk kanë zhvilluar aktivitetin e parashikuar në selinë e PD, duke akuzuar kryedemokratin Lulzim Basha.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH