Aktualitet

Përfundon rinumërimi i votave për Elbasanin dhe Kamëz

Shkruar nga Liberale
Përfundon rinumërimi i votave për Elbasanin dhe Kamëz

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi ka njoftuar se ka përfunduar rinumërimi i disa kutive të votimit për Bashkitë Elbasan dhe Kamëz

Celibashi shkruan me të dhënat që kanë dalë nga pajisjet e votimit dhe numërimit elektronik  janë të njëjta.

Të dhënat e dala nga rinumërimi, përputhen 100% me rezultatin e sistemit elektronik të transmetuara nga pajisjet elektronike të votimit dhe numërimit (PEVN) në KQZ Shqipëri”, shkruan komisioneri Ilirjan Celibashi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH