Aktualitet

Përfundon rinumërimi i votave për bashkinë Belsh, KAS shpall fitues kandidatin e PS

Shkruar nga Liberale
Përfundon rinumërimi i votave për bashkinë Belsh, KAS shpall

Ka përfunduar rinumërimi i votave për bashkinë Belsh, ku rezulton se kandidati i PS Arif Tafani mori 4.564 vota dhe kandidati i “Bashkë Fitojmë” Bedri Qypi mori 4.515.

Në numërimin e parë, diferenca mes dy kandidatëve ishte 40 vota, ndërkohë pas rinumërimit diferenca u shtua me 9 vota të tjera, duke shkuar kështu në 49, në favor të kandidatit Tafani.

“Bashkë Fitojmë” kërkoi që rezultatit final t’i hiqeshin votat e burgut të kësaj bashkie, por se një kërkesë e tillë është rrëzuar nga KAS.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH