Aktualitet

Përfundon numërimi në Pukë, ja rezultati

Shkruar nga Liberale
Përfundon numërimi në Pukë, ja rezultati

Ka përfunduar numërimi në KZAZ me numër 7 në Bashkinë e Pukës, e cila i përket Qarkut të Shkodrës.

Në këtë bashki, fituese ka dalë Partia Socialiste, me 2.802 vota. Në vend të dytë është renditur Partia Demokratike me 2.216 vota, e ndjekur nga Partia Social Demokrate, 569 vota dhe LSI 297 vota.

Në këtë Bashki, kanë rezultuar të pavlefshme 340 fletë votimi.

Rezultati:

KZAZ nr. 7 Pukë

5.914 vota të vlefshme

5 njësi adminstrative, 20 kuti

PS 2820

PD 2216

LSI 279

PSD 569

LN 20

BD 20

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH