Sport

Përfundon në koma gjatë ndeshjes, i riu do të shpërblehej me 30 euro

Shkruar nga Liberale
Përfundon në koma gjatë ndeshjes, i riu do të

Një “kikboksier” amator dhe i varfër në Kinë, ka përfunduar në gjendje kome gjatë përballej se me një tjetër sportis profesionist.

22-vjeçari, Ming Jiaxin kishte vetëm një muaj që kishte filluar stërvitjen në këtë sport, por pavarësisht përgatitjes së dobët të tij, ai kishte vendosur që të përballej me 19-vjeçarin profesionist.

Për këtë ndeshje, 22-vjeçari do të shpërblehej vetë 30 euro. Prej më shumë se 10 ditësh, Ming ndodhet në gjendje kome dhe familja e tij nga zonat rurale në Kinë është detyruar të paguajë deri tani më shumë se 20 mijë dollarë për faturat mjekësore.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH