Aktualitet

Përfshihet nga flakët një sipërfaqe e madhe pyjore në Krujë

Shkruar nga Liberale
Përfshihet nga flakët një sipërfaqe e madhe pyjore në

Një sipërfaqe e madhe me pyje e shkurre është përfshirë nga flakët në Krastën e Krujës.

Mësohet se, zjarri deri tani ka shkrumbuar mbi 10 hektarë pyje dhe vijon të avancojë duke u përhapur me shpejtësi.

Sipas zjarrfikësve, zjarri është i qëllimshëm pasi janë disa vatra, por që për shkak të terrenit dhe mungesës së rrugës, lokalizimi i flakëve është bërë i vështirë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH