Aktualitet

Përdorimi i Instagram e Tik-Tok gjatë Ramazanit, Hoxha thirrje të rinjve: Ndaleni, janë haram!

Shkruar nga Liberale
Përdorimi i Instagram e Tik-Tok gjatë Ramazanit, Hoxha thirrje të

Hoxha Labinot Maliqi ka dhënë disa këshilla besimtarëve myslimanë për muajin e Ramazanit, sidomos të rinjve.

Në një intervistë për emisionin “Kendiv”, ai tha se ata që agjërojnë duhet të distancoheni nga telefoni, sidomos nga rrjetet sociale, dhe më konkretisht nga aplikacionet Instagram dhe Tik-Tik.

“Instagrami e Tik-Tok-u e dëmtojnë agjërimin”, u shpreh ai. Ai bëri thirrje të mos ekspozohet ushqimi. “Të agjërojmë me shikim e dëgjim”, vazhdoi tutje ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH