Aktualitet

Përçarja në PD/ Zogaj: Duhet urgjent organizim i partisë

Shkruar nga Liberale
Përçarja në PD/ Zogaj: Duhet urgjent organizim i partisë

“Jemi duke parë historinë e prishjes së Partisë Demokratike. organet e kësaj janë dëmtuar rëndë”, kështu u shpreh Preç Zogaj teksa foli për përçahen në PD në emisionin “Frontline” në News24.

Gjatë bisedës me gazetaren Marsela Karapanço, Zogaj tha se kanë pasur kohë, por sërish e kanë lënë Partinë Demokratike të paorganizuar.

“Duket që është një çështje e ambicieve brenda grupit për të penguar zgjedhjet e 29 korrikut. Nuk u kam bërë mashalla këtyre zgjedhjeve, por kur njëra palë e tepron me të drejtën, e drejta i kalon palës tjetër. Këtu problemi është se a ka dikush përgjegjësi dhe largpamësi për të bërë të mundur organizimin urgjent të partisë”, tha ndër të tjera.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH