Sport

Përballja Shqipëri-Moldavi, tifozët kuqezi “ndezin” atmosferën në rrugët e Tiranës

Shkruar nga Liberale
Përballja Shqipëri-Moldavi, tifozët kuqezi “ndezin”

Kombëtarja shqiptare e futbollit sonte do të përballet në stadiumin “Arena Kombëtare” me Moldavinë në orën 20:45.

Përballja ka bashkuar edhe një herë tifozët kuqezi të cilët janë mbledhur disa orë para ndeshjes duke kënduar këngë patriotike.

Një pjesë e anëtarëve që janë nga të gjitha trojet shqiptare dhe dëgjohen teksa këndojnë ”Pa u farue djem e çika, jo nuk ndahet Mitrovica”.

Thirrjet e tifozëve vijnë edhe pas tensioneve në veri të Kosovës.

@5pyetjet.al Përballja Shqipëri-Moldavi, tifozët kuqezi "ndezin" atmosferën në rrugët e Tiranë #tifozëtkuqezi #FSHF #Moldavia #arenakombetare ♬ original sound - 5pyetjet.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH